Home > Spaudos panešimai > Akustinis Sekmadienis – ALYTAUS TEATRE

Akustinis Sekmadienis – ALYTAUS TEATRE

Akustinis sekmadienis – teatre

Nojus, gimtajame mieste koncertavęs praėjusį rudenį, tuomet pristatė vaizdo albumą „Apie save ir kitus“. Po metų pertraukos susitikti su gerbėjais į Alytų sugrįžtantis atlikėjas pristatys naujausią albumą. Iš Airijos sostinės Dublino gerbėjams jis parskraidins spaustuvės dažais dar kvepianti dainų rinkinį  „Nematomi“. Rugsėjo 27-osios sekmadienį „Akustinių akistatų“ koncerte Nojus sugros solo koncertą. Tą patį vakarą, toje pačioje mažojoje teatro salės scenoje alytiškiams „gyvai“  gros, dainuos ir „Keistuolių“ teatro aktorius Andrius Kaniava.

Daugiau nei 20 metų su gitara

Darius Mileris sceninį Nojaus vardą gavo 1992 metais. Pseudonimo krikštamotė – iš Alytaus kilusi kino ir TV prodiuserė Ramunė Rakauskaitė. Iki pasivadindamas Nojumi, Darius grojo „ToDay“ ir „Terra L“ (7-osios vidurinės, dabar Šaltinių pagrindinės mokyklos) ansambliuose, po to Alytaus kolegijos „Diamond“ ir „Alitos“ gamykloje susibūrusioje „Vyno“ grupėje. Nojaus, kaip solo atlikėjo krikštas įvyko Druskininkuose, kur jį pastebėjo Virgis Stakėnas ir visa bardų konkurso komisija, alytiškį paskelbusi laureatu.
Daugiau nei 20 metų su gitara nesiskiriantis Nojus iki 2000 metų – „Airijos“ grupės, išleidusios penkis dainų albumus, narys. Nuo 2001-ųjų Darius – jau ne grupės, o šalies – Airija – gyventojas. Dubline, namų studijoje jis įrašė albumus „Saugok“ ir „Amžinai“, o 2009 m. profesionaliose „Elektra“ ir „Soundivision“ studijose – naujausią darbą „Nematomi“. Tai penktasis Nojaus albumas – be trijų, išleistų Airijoje, dvi programas Darius įamžino Lietuvoje („Vardas“ ir „Rytai“).

Bendra daina, gal net ne viena…

„Albumas „Nematomi“ – apie tuos, kurie gyvena tarp mūsų, kuriems nereikia daug, jie randa laimę mažuose dalykuose – arbatos puodelyje, rytinėje saulėje ar vakarinės jūros skaidrioje tyloje, apie mus ir mūsų nematomą pusę, kurią dar turime atrasti, pažinti ir keistis“, – apie naują albumą kalba Darius Mileris Nojus. Vienas albumo singlų „Laivas“ sukurtas ir skirtas „Tūkstantmečio Odisėjos“ jachtai „Ambersail“, jos įgulai.

„Įrašinėdamas naujas dainas, jaučiausi, kaip pirmą kartą. Kai 1990 metais gimtuosiuose Putinuose, poeto a. a. Dainiaus Šalkausko namų studijoje, įrašiau pirmą (neoficialų) albumą „Memento Mori“. Kai džiaugiausi pirmą kartą klausydamas įamžintas savo dainas. Kai liečiau tą įrašą, kuriame – kūryba, mano muzika, atsiradusi tarsi iš nieko ir kartu iš daug. Nors dabar žinau, kad esu jau ne tas, kitos mintys ir žodžiai suranda mane, bet tas džiaugsmas primena pradžią, pirmus akordus ir, atrodo, esi toks pat, kaip anksčiau, tik laikas nubėgo tolyn…“, – jausmais dalinasi Darius.

Rugsėjo 27-osios „Akustinių akistatų“ koncerte Nojus gros antrojoje dalyje. Pirmoje renginio valandoje – „keistuolio“ Andriaus Kaniavos autorinė muzika, pertraukoje – atlikėjų „akistata“, o pabaigoje, žinoma, turbūt jungtinė daina, o gal net ne viena…. Daugiau informacijos rasite čia: http://www.apriori.lt

Asociacija “A Priori Projektai”
alytus@apriori.lt
http://www.apriori.lt

Categories: Spaudos panešimai
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: